24 Ayar (995.0) Külçe Altın Çeşitleri ve Fiyatları - Genç Altın

24 Ayar (995.0)

Markalar
Fiyat

24 Ayar Gram Altın

Altın, eşsiz güzelliği ve dayanıklılığı ile bilinen en değerli metallerden biridir. Altın, yerkabuğunda bulunan bir elementtir ve birincil madencilik faaliyeti Güney Afrika'da yürütülmektedir. Bununla birlikte, karst, sülfit cevherleri ve soğuk sızıntılar gibi diğer kaynaklardan da altın elde edilebilir. Mücevheratta kullanılan en yaygın altın türü 24 ayar altındır alaşımsız veya altın kaplamasız altındır. Ayrıca 24 ayar altın, diğer altın türlerine göre ince bir dokuya ve yüksek bir fiyat noktasına sahiptir. 24 ayar gram altın fiyatları altın fiyatlarına ve mücevhere bağlı olarak farklılık gösterir.

24 ayar gram altın, gümüş gibi diğer elementlerin içeriğinin daha düşük olması nedeniyle diğer altın türlerine göre daha yüksek dayanıklılığa sahiptir. Nikel ve bakır gibi diğer elementlerin daha düşük içeriği nedeniyle 18 k veya 28 k altından daha güçlüdür. Ayrıca diğer altın türlerine göre kar dayanıklıdır.. Ayrıca, ısıtıldığında veya soğutulduğunda daha az enerji kaybıyla sonuçlanan daha düşük bir termal iletkenliğe sahiptir. Bu ürünlerden günümüzde mücevher, takı, kolye, yüzük ve bilezik yapılabiliyor.

24 Ayar Gram Altın Çeşitleri

24 ayar gram altın çeşitleri günümüzde bilezikler ve takılar olarak farklılık gösterir. Genellikle 24 ayar altın takılar, başka herhangi bir malzeme ile kaplanmadığından diğer altın takı türlerine göre daha ucuzdur. Ayrıca diğer altın türlerine kıyasla ince bir dokuya ve yüksek bir fiyat noktasına sahiptir. Ayrıca kuyumculukta kullanılan 24 ayar altın kütlece saf altından elde edilir; gümüş, bakır, nikel veya paladyum gibi maddeler içermez. Çeşitler;

24 Ayar Gram Altın Fiyatları

Fiyatların oluşumunda takının modeli, takının işçilik standartları doğrudan rol oynar. 24 ayar altın, sırasıyla erime noktasını ve kaynama noktasını artırmak için bakır veya çinko gibi diğer metallerle alaşımlanır. Bu, metalin ısıya karşı direncini arttırır ve bu da onu endüstriyel bileşenlerin üretimi için uygun hale getirir. 24 ayar altın günümüzde birçok alanda farklı endüstride kullanılabilir.

24 ayar altın fiyatı genel olarak piyasanın durumuna göre değişkenlik gösteriyor.  Yaşanan ekonomik durumlar ve piyasaya bağlı olarak altın fiyatları Bu doğrultuda farklılık gösterir. 

24 ayar gram altınlar özellikle yatırımlarda pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Fiyatları değişkenlik gösterse de özellikle uzun zaman geçse bile değerini kaybetmeyen bir altın ayarıdır. 

24 Ayar Altın Neden Tercih Edilir

24 ayar altınlar özellikle yatırım yapmayı planlayan kişiler için her zaman ideal bir tercih olur. Çünkü özellikle ileriye dönük anlamda değer kaybetmeyen ve her zaman maddi değeri yüksektir. Bu yüzden de özellikle geleceğe dönük yatırım yapmak isteyen herkes için 24 ayar altın tercihi Çok doğru bir seçim olur. 

Bu altınlarda kimi zaman bilezik ya da farklı türlerde pek çok altın seçenekleri bulunuyor. Ayrıca Adana burması ya da Trabzon burması gibi farklı seçeneklerde bulunduğu için her zevke hitap edecek tarzda burma bilezikler bulunuyor. Aynı zamanda 24 ayar farklı takılar da bulunduğu için her zevke göre birbirinden hoş altın almak mümkündür. Özellikle hem şık görünmesi hem de yatırım amaçlı altın tercih eden kişiler için 24 ayar seçim idealdir. 

24 Ayar Altın ile Şık Görünüm

24 ayar altın ile birlikte her zaman şık görüntülerin ortaya çıkması mümkündür. Gerek kolye gerek birbirinden farklı bilezik modelleri ile birlikte her zaman hoş bir görüntü oluşur. Altınlarda kolye ve bilezik gibi farklı çeşitler olduğu için 24 ayar seçimi ile birlikte her zaman şık şekilde tercih edilebilir. 

Altınlardaki mi zaman sade modeller kimi zamanda burma ve taşlı gibi modeller ön plana çıkıyor. Bu modeller arasında tercih yaparken özellikle hangi alana ya da hangi mekâna göre takılacağına göre bir tercih yapılabilir. Günlük tasarımlarda daha sade ve zarif modeller ön plana çıkıyor. Özel günlerde ise kullanılacak burma bilezikler ya da tomurcuk tarzında daha gösterişli altın modelleri dikkat çekiyor. Fakat hangi modelde olursa olsun 24 ayar altın her zaman değerini yükselten ve beğenilen altın ayarlarındandır. 

24 ayar altınlarda gram altın haricinde alım yapmak isteyen kişiler için birbirinden hoş takı modelleri de bulunuyor. İstenen tarzda bir tercih yaparak rahatlıkla bu altını kullanmak ve değerini kaybetmeden her zaman yatırım amaçlı da tercih etmek mümkündür. 

24 Ayar Altın Modellerinde Fiyatlar 

24 ayar altın fiyatı modellere göre ve alınacak altına göre farklılık gösterebilir. Aynı zamanda piyasadaki altın fiyatları genelde farklılık gösterdiği için genelde Bu doğrultuda fiyatlar netleşir. 

24 ayar altınlarda özellikle gram altınlar ön plana çıkıyor. Gram altını yaptırdıktan sonra rahatlıkla bu altına ileriki zamanlarda yatırım amaçlı tercih etmek mümkündür. Yatırıma yönelen ve bu alandan her zaman iyi bir yatırım yapmak isteyen kişiler için 24 ayar gram altın her zaman doğru bir tercihtir. Fakat aynı zamanda takmak ve kullanmak isteyen kişiler için de 24 ayar altın bilezik ve kolye modelleri de her zaman ön plana çıkıyor. Aralarından her zaman en güzellerini tercih etmek mümkündür.

Devamını Göster
Destek Hattı
Ürün Başarıyla Sepetinize Eklenmiştir
Whatsapp