Ziynet Altın Çeşitleri ve Fiyatları - Genç Altın

Ziynet Altın

Markalar
Fiyat

Ziynet Altın

Cumhuriyet Altını, Türkiye Büyük Millet Meclisi Kararı ile standartları belirlenmiş, para yerine geçebilen, Türkiye’yi temsil eden ve sadece Darphane tarafından üretilebilen altınlardır.

Cumhuriyet Altınlarının ağırlıkları

Cumhuriyet Ziynet Altını (Gr/Adet) ağırlıkları yaklaşık olarak şu şekilde genellenmektedir.

Ata Çeyrek1.804
Ata Yarım3.608
Ata Tam7.216
Ata İkibuçukluk18.04
Ata Beşlik36.08

Çeyrek altın, yarım altın, Cumhuriyet Altını ve diğer ziynet altın satın alma işlemlerinizi sitemizden sigortalı olarak güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünlerin kulplu ve kulpsuz olmak üzere iki farklı satış seçeneği bulunuyor. Kulplu ürünler genellikle kulpsuz ürünlere nazaran daha yüksek fiyatlarda piyasada alıcı buluyor. 

Altınların günümüzde 0,625 ile 5 gram arasında değişen ağırlıkları bulunuyor. Farklı düzeyde büyüklükte ve gramajda çeşitleri piyasada aktif olarak bulunan bu altınlar en çok tercih edilen yatırım aracı olarak ön plana çıkıyor.

Ziynet Altın Nedir? 

Ziynet altın yatırım amacıyla satın alınan bir ziynet türüdür. Bu altınların günümüzde birçok farklı seçeneği ve türü bulunuyor. Bu altınlar arasında Cumhuriyet Altını en çok ön plana çıkan ve tercih edilen altınlardır. Cumhuriyet altınlarına paralel olarak ‘’Ata Altın ve Reşat Altın’’ modelleri de bulunuyor. 

Ata altın genellikle yatırımlık araçlar olarak alınan, daha küçük görünümlü altınlardır. Reşat altın ise eski tarihli altınlar olarak ön plana çıkar ve genellikle takı aksesuarı olarak kullanılması tercih edilir. Reşat altınlar kendi içinde kulplu ve kulpsuz olmak üzere 2 farklı kategoriye ayrılır. Kulplu reşat altın fiyatları daha yüksek düzeydeyken, kulpsuz reşat altın fiyatları ise daha uygun yapıdadır.

Cumhuriyet Ziynet Altın Fiyatları

Yatırım yapmak için kullanılan en popüler yatırım araçlarının başında altınlar geliyor. Altınlar kendi içlerinde farklı özelliklere ve çeşitlere ayrılır. Cumhuriyet altını fiyatları günümüzde dolar kuruna bağlı olarak farklılık gösterir, dolayısıyla her gün fiyatlar sürekli olarak piyasalara bağlı olarak farklılık gösteriyor. Cumhuriyet ziynet altınları geçmişten bu yana her zaman rağbet gören ve pek çok kişinin tercih ettiği altınlardır. 

Özellikle yatırım amaçlı tercih edildiği için Cumhuriyet altını Bu açıdan çok fayda sağlar. İleriye dönük daha farklı planları olan ya da yatırım yapmaya hedefleyen kişiler için Cumhuriyet altını doğru bir tercih olur. 

Ziynet Altın Çeşitleri

Ziynet altınlar yatırım amacı güden kişilerin en çok kullandıkları altınlardır. Ziynet altın ne kadar? Sorusunun en net cevabı ürünlerin çeşitlerine bağlı olarak gelişir. Ziynet altın çeşitleri;

  • Beşli Ziynet,
  • İki Buçuklu Ziynet,
  • Tam Ziynet,
  • Yarım Ziynet,
  • Çeyrek Ziynet,

Bu çeşitlerin her birinin fiyat aralığı birbirinden farklı düzeyde oluyor. Bu tarz ziynet altınlarının her biri tamamen maddi değeri olan ve her zaman alınması mümkün olan altınlardır.

Devamını Göster
Destek Hattı
Ürün Başarıyla Sepetinize Eklenmiştir
Whatsapp